NAZWIJ TO JAK CHCESZ. Zawsze chciałam to zrobić / 2010
Performance “NAZWIJ TO JAK CHCESZ. Zawsze chciałam to zrobić”, Galeria Entropia ,Wrocław, 2010.
Jeden z moich pierwszych performance’ów po studiach i jednocześnie moment przełomowy — po raz pierwszy użyłam nagiego ciała jako głównego medium pracy. Mimo że było ukryte pod tkaniną, stało się narzędziem budowania napięcia, bezbronności i fizycznej obecności.
Performance odbywał się zimą. Leżałam naga przy wejściu do galerii, przykryta jedynie półprzezroczystą, elastyczną białą tkaniną rozciągniętą pomiędzy podłogą a ścianą — białą jak niezapisane podobrazia. Wchodzący widzowie wnosili do środka śnieg i błoto, stopniowo brudząc sterylną powierzchnię. Wiłam się pomiędzy ich nogami, prowokując ruch i niekomfortową bliskość. W finale wpełzłam do ramy obrazu o wymiarach mojego ciała (170 × 170 cm), próbując z całych sił się z niej wydostać.
kamera: M.Jodko, fot: A.Rerak, A.Janicki









