BRAK


BRAK

Pomysł na film postał z emocjonalnej potrzeby i BRAKU kontaktu z ludźmi. Siedząc przez rok pandemii sama w pracowni zrozumiałam, jak bardzo BRAK mi normalnego życia. Pomyślałam, że nie tylko ja tak mam i postanowiłam zapytać o BRAK inne osoby.

BRAK to krótka, artystyczna forma filmowa, zawierająca wypowiedzi 40 osób. Każda z nich wybrała, gdzie w czasie pandemii możemy się spotkać, by nagrać wypowiedź.

Liczba ta nie jest przypadkowa. Nawiązuje do “Gadających głów” Krzysztofa Kieślowskiego, w którym wystąpiły 40 i 4 osoby.

W 2020 (20+20), roku pojawienia się pandemii w Polsce, zarówno ja, jak i film Kieślowskiego, obchodziliśmy 40. urodziny.

W filmie udział biorą:

Barbara Głocka, Grzegorz Markowski, Mariusz Szczygieł, Roma Gąsiorowska, Wojciech Popławski,  Agnieszka Hryniewiecka, Renata Kuryłowicz, Kamil Sipowicz, Anna Sańczuk, Roman Pawłowski, Charlotte Drag Queer, Olga Bołądź, Joanna Keszka, Sebastian Cichocki, Ramona Rey, Roman Nitskovich, Sylvia Novak, Jacek Gientka, Karolina Sulej, Agnieszka Łabuszewska, Tomasz Zimoch, Magdalena Kąkolewska, Himera Drag Queen, Ryszard Kalisz, Kaja Klimek, Tomasz Ciachorowski, Małgorzata Maria Potocka, Krzysztof Materna, Monika Żebrowska, Artur Zaborski, Dagmara Malinowska, Marcel Dąbrowski, Jan Wróbel, Ane Piżl, Bartek Janusz, Piotr Słodkowski, Joanna Racewicz, Grzegorz Adamczyk,  Wiktor Piątkowski, Betty Q